WorkShopy

TRUHLÁŘSKÉ KURZY

Chcete-li o nově vypsaných termínech vědět mezi prvními, pište na: o.kloucek.truhlar@gmail.com

VOLNÁ MÍSTA V KURZECH      Podzim 2024: 

6.9.-8.9. 4 místa

27.9.-29.9. obsazeno

11.10.-13.10. obsazeno

18.10.-20.10. 4 místa

V tomto roce kurzy nedělíme na úlařské a truhlářské, zkušenost ukazuje, že to není třeba a že při počtu maximálně 7 účastníků je prostoru a času dost na všechna témata, o která mají účastníci právě zájem, i na to, aby každý pracoval na svém projektu.

Cena víkendového kurzu pro rok 2024 je 7500,- Kč. Záloha 3500,-  se platí předem a je vratná do 2 týdnů před začátkem kurzu. Pokud se někdo nemůže zúčastnit na poslední chvíli, vracíme zálohu v případě, že najdeme náhradníka. 

Hlásit se můžete na: o.kloucek.truhlar@gmail.com

Pokud o místo v kurzu výhledově stojíte, napište nám na o.kloucek.truhlar@gmail.comO vypsaných termínech se tak dozvíte jako první. Kurzy se mnohy zaplní jen prostřednictvím e-mailu a termíny se na webu nemusí ani objevit. 

Kurzy jsou pořádány v mojí nové dílně a jsou zaměřeny na tradiční truhlářské postupy a na meditační schopnost ruční práce.

Při našem setkání Vám představím krásy tradičního řemesla, ukážu základní postupy od hoblování uběrákem přes hoblování klopkařem až k řezání japonskou pilou, sekání dlátem a rýsování. Ukážu Vám základní truhlářské spoje a jejich užití, budem si povídat o materiálech a jejich vlastnostech, neboť dřeva jsou rozmanitá a je radost se s nimi pomazlit. Ukážu vám také, jak se starat o truhlářské nářadí a jak si ho nabrousit.

        

 

        

 

 Během kurzu se dozvíte spoustu informací o truhlářském řemesle, materiálech, základním nářadí a postupech.

        

Program víkendových kurzů:

  • V pátek se sejdeme v 17:00 v dílně a budeme si povídat o nářadí, materiálech a postupech. Pokusím se Vám představit truhlářské řemeslo jako celek.
  • V sobotu od rána budeme pilně pracovat na Vašich výrobcích, a to až do večera do 18:00. Mezitím si dopřejeme oběd, zákusky, kafíčka a jiné radosti.
  • V neděli budeme pracovat ještě celé dopoledne a po obědě, co dokončíte, napustíme olejem, vyfotíme se, popřejeme si mnoho štěstí a tak podobně.

                

 

 

        

  • O skvělé jídlo se postará moje milovaná žena u nás doma
  • Spát budete v naší romantické tři sta let staré roubence, tedy u nás v hostinských pokojích

 

        

Cena kurzů je 7500,- Kč v ceně je kurz, materiál, strava a ubytování.

Kurzy se konají na adrese Valkeřice 60, Valkeřice 40724

 

 

Těšíme se na Vás

Ondřej a Karolína