WorkShopy

TRUHLÁŘSKÉ KURZY

VOLNÁ MÍSTA V KURZECH 2023: 22.-24.9. 2 volná místa

                                                   

Termíny pro jaro 2024 budeme vypisovat na podzim. Napište si o ně. drevenakosnice@gmail.com

Pokud o místo v kurzu výhledově stojíte, napište nám na drevenakosnice@gmail.comO vypsaných termínech se tak dozvíte jako první. Kurzy se mnohy zaplní jen prostřednictvím e-mailu a termíny se na webu nemusí ani objevit. 

Kurzy jsou pořádány v mojí nové dílně a jsou zaměřeny na tradiční truhlářské postupy a na meditační schopnost ruční práce.

Při našem setkání Vám představím krásy tradičního řemesla, ukážu základní postupy od hoblování uběrákem přes hoblování klopkařem až k řezání japonskou pilou, sekání dlátem a rýsování. Ukážu Vám základní truhlářské spoje a jejich užití, budem si povídat o materiálech a jejich vlastnostech, neboť dřeva jsou rozmanitá a je radost se s nimi pomazlit.

        

 

        

Pořádáme kurzy:

 - Kurz pro začátečníky truhlářsko-úlařský (nejen pro včelaře)

                                     Na tomto kurzu si vyzkoušíte výrobu spoje úlu nebo krabičky (v případě, že nejste včely chovající), na ozub (cink). Budete pracovat japonskou pilou, dlátem, hoblíkem, paličkou...

A v neděli si odnesete vlastnoručně vymazlený výrobek. Během kurzu se dozvíte spoustu informací o truhlářském řemesle, materiálech, základním nářadí, broušení...

 

- Kurz pro začátečníky - výroba spojů a jejich použití, údržba nářadí

                                      Na tomto kurzu si vyzkoušíte výrobu základních truhlářských spojů - čepy, dlaby, rybiny, svlaky... tradiční technologií, dozvíte se o jejich použití v konstrukcích, ukážu vám, jak se starat o truhlářské nářadí a jak si ho nabrousit.

 Během kurzu se dozvíte spoustu informací o truhlářském řemesle, materiálech, základním nářadí a postupech.

        

Program víkendových kurzů:

  • V pátek se sejdeme v 17:00 v dílně a budeme si povídat o nářadí, materiálech a postupech. Pokusím se Vám představit truhlářské řemeslo jako celek.
  • V sobotu od rána budeme pilně pracovat na Vašich výrobcích, a to až do večera do 18:00. Mezitím si dopřejeme oběd, zákusky, kafíčka a jiné radosti.
  • V neděli budeme pracovat ještě celé dopoledne a po obědě, co dokončíte, napustíme olejem, vyfotíme se, popřejeme si mnoho štěstí a tak podobně.

                

 

 

        

  • O skvělé jídlo se postará moje milovaná žena u nás doma
  • Spát budete v naší romantické tři sta let staré roubence, tedy u nás v hostinských pokojích

 

        

Cena kurzů je 7000,- Kč v ceně je kurz, materiál, strava a ubytování.

Kurzy se konají na adrese Valkeřice 60, Valkeřice 40724

 

 

Těšíme se na Vás

Ondřej a Karolína